Al 27 jaar is het traditie om met Koninginnedag in Hilvarenbeek de Torenloop te organiseren. Dus ook dit jaar konden koningsgezinden en republikeinen elkaar op en rond het parcours van de Torenloop treffen. Want dat heeft iedereen met elkaar gemeen; je loopt zelf mee of je moedigt vader, moeder, kind, kleinkind of, tegenwoordig steeds vaker, oma of opa aan.
Het weer was misschien een beetje te somber voor Koninginnedag, maar met uitzondering van de straffe wind uit het zuiden, was het voor de lopers door het ontbreken van zon en slechts een temperatuur van een graad of 14, eigenlijk ideaal loopweer. Tientallen uitvallers door oververhitting, zoals in het recente verleden, hoefden we vandaag dan ook niet te vrezen.
Door de massale vakantie-uittocht was het dit jaar even spannend hoeveel deelnemers er op zouden komen dagen, maar dat viel gelukkig mee. Met zo’n 275 deelnemers hadden we er zelfs wat meer als vorig jaar.
Zoals altijd werd de grote start van de 5, 10, 15 en 20 km vooraf gegaan door eerst de start van de kilometer voor de jongens en daarna de start van de kilometer voor de meisjes. Bij de allerkleinsten loopt dan vaak vader of moeder mee om ze fysiek en moreel te ondersteunen. Meedoen is dan ook belangrijker dan winnen, want allemaal willen ze na afloop die ‘gouden’ medaille aan opa of oma laten zien. De trots straalt er van af en alleen daarvoor zou je de Torenloop al moeten organiseren!
Na de atleten in wording mochten de grote jongens en meisjes laten zien wat ze kunnen. Er was gelegenheid om vanaf 1 uur en 20 minuten met hazen mee te lopen. Daar werd volop gebruik van gemaakt, maar bij de finish kwamen de meeste hazen toch met een zeer dun groepje aan. Sommige lopers overschatten zich en gaan met een haas mee die te snel loopt en moeten dan gedurende de 20 km afhaken, anderen zijn te voorzichtig en besluiten na twee of drie ronden om maar wat te gaan versnellen. Dat een haas dus praktisch alleen aankomt wil dus niet zeggen dat de inzet van hazen niet gewaardeerd wordt!
Voor Achil’87 werden podiumplaatsen bereikt door Jet Bles (3e V35 20 km), Jan van Dommelen (1e M45 20 km) en Loes Verhoeven (2e Vrouwen 10 km).
Voor de organisatie en de vele vrijwilligers was het weer een druk, maar geslaagd evenement. Ze hebben vandaag weer voldoende motivatie opgedaan voor de 28e Torenloop!
Verslag: René van Oevelen
PS Plaatjes zeggen meer dan al deze praatjes. Kijk voor een echt wedstrijdverslag naar de fotoreportage onder Wedstrijden/Torenloop.
|